Dzień Matematyki

23 marca w naszym gimnazjum obchodziliśmy Dzień Matematyki, który został wpisany do kalendarza imprez nietypowych. Na dwóch pierwszych godzinach lekcyjnych trzyosobowe drużyny z każdej klasy stanęły do turnieju. Rywalizacja ta była skierowana do tych, którzy niekoniecznie lubią matematykę, aby pokazać im trochę odmienną formę nauczania tego przedmiotu. Zadania nie wymagały dużej wiedzy matematycznej, wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy. Zespoły wybierały numery pytań i miały na rozwiązanie i przeanalizowanie problemu 5 minut. W tym roku szkolnym zwyciężyła grupa z klasy 3a w składzie: Ania Wąsowicz, Ola Ksel i Filip Twardowski. Tematem przewodnim rywalizacji była matematyka w kuchni a zadania dotyczyły między innymi: ile miodu należy zjeść, aby dostarczyć organizmowi właściwą dawkę kalorii? w którym naczyniu jest więcej koktajlu? ile funtów mąki należy doważyć, aby upiec kilka bochenków chleba? który kawałek pizzy jest większy? ile należy schudnąć, aby wskaźnik BMI pokazywał wagę w normie i wiele innych.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom wytrwałości. Celem tego spotkania było pokazanie, że matematyka mimo wszystko istnieje w każdej dziedzinie naszego życia.
Chętni uczniowie na ten właśnie dzień przygotowali okolicznościowe krzyżówki i plakaty, głównie liczby Pi, gdyż w tym dniu odbył się również konkurs ,,Mistrz Pamięci”. Julia Papierska z kl.3a zdobyła tytuł Mistrza, ale rekord ustanowiony w zeszłym roku nie został pobity.
Ślicznie dziękujemy wszystkim osobom za osłodzenie nam tego dnia pysznymi wypiekami w postaci ciasteczek, muffinek, babeczek i ciast. (Regina Kuchta)