Dzień Tabliczki Mnożenia

W ostatni piątek września obchodziliśmy w naszym Gimnazjum VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uprzytomnienia sobie, iż jej znajomość jest bardzo potrzebna i przydatna w życiu codziennym.
W tym dniu trzy sztaby egzaminacyjne w składzie: Nina Krupa, Liwia Ciesielczyk i Ania Kozicka z kl.3a, Zosia Przybysz, Wiktoria Soloch i Marysia Stachyra oraz Zuzia Beczek, Olek Kujawski i Oliwia Polak z klasy 3c, przeprowadziły egzaminy z tabliczki mnożenia, w różnych wariantach: łatwym i trudnym. Do egzaminu przystąpiło 80 osób, w tym wszyscy uczniowie z klasy integracyjnej. Tytuł ,,Eksperta Tabliczki Mnożenia” zdobyło 30 osób, w tym 6 uczniów z klasy 2c. Wszyscy zdobywcy tytułu Eksperta Tabliczki Mnożenia poczęstowani zostali słodkim upominkiem. Obchody Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły wiele emocji, zarówno wśród egzaminatorów, jak i egzaminowanych. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy przystąpili do egzaminu, a szczególne podziękowania kierujemy do osób, które zgodziły się na wspólne pamiątkowe zdjęcie. Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i naszej Fotografce – Oli Frąckowiak. (Regina Kuchta)