Dzień Tabliczki Mnożenia

Jak w każdy ostatni piątek września – już od lat – obchodziliśmy w naszym Gimnazjum kolejny (VIII) Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uprzytomnienia sobie, iż jej znajomość jest bardzo potrzebna i przydatna w życiu codziennym.
W tym dniu sztab egzaminacyjny w składzie: Julia Talar i Nicole Wojtczak, przeprowadził egzamin z tabliczki mnożenia, w różnych wariantach: łatwym i trudnym (w klasie integracyjnej). Do egzaminu przystąpiło 15 osób. Tytuł ,,Eksperta Tabliczki Mnożenia” zdobyło aż 10 osób. Brawo, jeszcze takiego wyniku nie było. Wszyscy zdobywcy tytułu Eksperta Tabliczki Mnożenia poczęstowani zostali słodkim upominkiem. Celem lekcji w tym dniu było rozwiązywanie zagadek, szyfrogramów i uzupełnianie tabelek dotyczących tabliczki mnożenia i dzielenia. Obchody Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły wiele emocji, zarówno wśród egzaminatorów, jak i egzaminowanych.

Również w holu naszej szkoły uczniowie innych klas, w tym także Szkoły Podstawowej, mogli sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia i skosztować wypieków, które zostały przygotowane przez nasze uczennice specjalnie na ten dzień. W klasie 4c SP Kłecko i SP Karniszewo łącznie przeegzaminowanych zostało 30 osób z czego tytuł Eksperta zdobyło łącznie 10 uczniów. Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim, którzy pomogli w organizacji i przebiegu tego dnia, szczególne podziękowania kierujemy do osób, które zgodziły się na wspólne pamiątkowe zdjęcie. Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i naszym Fotografkom – Klaudii Kaszak i Weronice Jóźwiak (Regina Kuchta)