Filmowy weekend

W naszym gimnazjum zorganizowano pierwszy w tym roku szkolnym nocny maraton filmowy. Uczniowie wprowadzili w życie swój pomysł, który wypłynął podczas zebrania Samorządu Uczniowskiego. O wszystkie sprawy organizacyjne, przygotowanie i przeprowadzenie imprezy, zadbali członkowie i opiekunowie SU. W realizację projektu włączyła się duża liczba członków społeczności szkolnej.

Spotkanie (w piątek – 10 listopada) rozpoczęło się o godzinie 20.00 i trwało do 6.00 dnia następnego. Wcześniej rodzice uczestników wyrazili zgodę na ich udział w imprezie oraz potwierdzili swoje przybycie po dzieci po zakończeniu maratonu. Prawa do wyświetlania filmów dyrekcja szkoły wykupiła jeszcze wiosną. W salach porozkładano materace, uczniowie przynieśli ze sobą śpiwory, koce, poduszki na wypadek ataku senności i rozpoczęło się oglądanie filmów. Tegoroczny maraton rozpoczęła seria filmów świątecznych „Listy do M”. Po obejrzeniu każdego z nich organizatorzy przeprowadzili konkursy na temat prezentowanych treści. Zaproponowane obrazy budziły duże zainteresowanie. Wytrwali oglądali kolejne filmy: „Kiedy gasną światła” oraz „Król lew”. Podczas seansów uczniowie zajadali pizzę, pili herbatę i dyskutowali na temat obejrzanych filmów.

Członkowie SU wykazali duże zaangażowanie w organizację imprezy. Dzieląc między sobą zadania i obowiązki doskonale sprawdzili się w swoich rolach oraz pokazali odpowiedzialność i przedsiębiorczość. Dzięki temu nabrali pewności siebie i nowej motywacji do podejmowania dalszych działań na rzecz innych. Z relacji uczestników wynika, że taka forma spędzania wolnego czasu bardzo im odpowiada i już nie mogą doczekać się kolejnej nocy w szkole!
Uwieńczeniem maratonu filmowego był środowy wyjazd do kina na „Listy do M 3”. (SU)