II miejsce naszej Wiktorii w etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady PCK

Po raz 27. ruszyła w tym roku szkolnym Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowana przez Polski Czerwony Krzyż. Do 30 listopada trwał etap szkolny tego konkursu, którego celem jest promowanie zdrowego stylu życia, pogłębianie wiedzy na temat zagrożeń oraz inicjowanie i realizowanie działań o charakterze prozdrowotnym w środowisku lokalnym. Olimpiada, mimo charakteru konkursowego, nie jest nastawiona na rywalizację, a na wymianę doświadczeń oraz rozwijanie i doskonalenie umiejętności. Zwycięzca etapu centralnego otrzymuje indeks Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

W piątek, 14 grudnia w gościnnych murach dawnego Medycznego Studium Zawodowego w Gnieźnie odbyło się podsumowanie etapu rejonowego XXVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Uczniowie startowali w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazja oraz szkoły średnie. Kłeckie gimnazjum reprezentowała uczennica klasy III b, Wiktoria Wojtkowiak. O godzinie 12.00 uczestników konkursu oraz ich opiekunów powitały pracownice Oddziału Rejonowego PCK w Gnieźnie: Krystyna Król oraz Wanda Słomowicz.

Podczas etapu rejonowego 14 uczniów rozwiązywało test składający się z 30 pytań. O godzinie 13.30 ogłoszono wyniki. Bezkonkurencyjna (z wynikiem maksymalnym 30 pkt.) okazała się reprezentantka SP Dębnica – Dagmara Grygiel. Miejsce II z wynikiem 26 pkt. zajęła Wiktoria Wojtkowiak z naszego Gimnazjum. Miejsce III wywalczyła Ewa Błasik (SP w Czerniejewie). W konkursie uczestniczyli też przedstawiciele innych gnieźnieńskich podstawówek oraz ZSP z Kłecka.

Finaliści w obu kategoriach oraz pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Wiktorii oraz p. Beacie Trosze serdecznie gratulujemy wspaniałego sukcesu.