Integracyjny festiwal filmowy

W miniony czwartek, z inicjatywy działającego przy zaprzyjaźnionym z nami Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Kłecku Stowarzyszenia „RADOŚĆ”, odbył się w Kłecku Mały festiwal filmowy „Integracja Ty i Ja”. Uczestniczyliśmy w tej niezwykle cennej i potrzebnej imprezie jako współorganizatorzy (Wolontariat „Klub Ośmiu” pod czujnym okiem Pani Natalii Maciuszek) oraz jako widzowie. Przeżyliśmy moc pozytywnych emocji, a z wielu przesłań, jakie pojawiły się podczas festiwalu, nam najbardziej podobała się myśl Vuka Vujicicia: „Istnieje wiele rodzajów upośledzenia gorszych niż brak rąk i nóg – należy do nich strach. Nie można być człowiekiem szczęśliwym i spełnionym, jeśli strach paraliżuje nas, gdy tylko mamy podjąć ważną decyzję. Strach podcina skrzydła i nie pozwala nam w pełni wykorzystać naszego potencjału”. (red.)