Nadeszła wiosna. Aktualne gazetki projektu.

Wiosna to bez wątpienia najbardziej zróżnicowana i barwna pora roku. Po wielu miesiącach szarości i bieli w ogrodach na nowo budzi się życie. To piękny okres, w którym z niecierpliwością wyczekujemy każdego, nawet najmniejszego, barwnego akcentu w ogrodzie. W naszym klimacie, mamy możliwość korzystania z uroków przedwiośnia. W tym okresie rozpoczyna się powolne wybudzanie przyrody ze snu zimowego.

O ile pierwszy dzień wiosny kalendarzowej ustalony jest umownie na 21 marca, o tyle wiosna astronomiczna rozpoczyna się w chwili, gdy słońce przekracza równik. Ostatni dzień wiosny kalendarzowej to 21 czerwca.
Koło Ekologiczne dysponuje specjalną gazetką na dolnym korytarzu (aktualizowaną na bieżąco) oraz powierzchnią w pracowni biologicznej. Grzyby, zadrzewienia śródpolne, mieszkańcy lasu, jesień, dokarmianie zwierząt oraz założenia projektu Ożywić Pola, NATURA 2000, Europejskich Dni Ptaków – to tylko niektóre tematy naszych ekspozycji. Ale najważniejsze są informacje o organizowanych konkursach i oczywiście …wiadomości o ptakach, z BAŻANTEM na pierwszym miejscu! W marcu przypomnieliśmy o zajęciach z sokolnikiem, p. Marcinem Cieplińskim, zbiórce karmy dla kuropatw oraz spotkaniu plastycznym z przedszkolakami.

Response code is 400