Nietypowe Mikołajki

Tegoroczne Mikołajki spędziliśmy nieco inaczej niż zwykle. Za zgodą Dyrekcji, Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami, zorganizował wyjazd wszystkich uczniów naszego gimnazjum do Poznania. Uczniowie mieli do wyboru dwie atrakcje: Escape Room (Pokój Zagadek) lub Jump Arenę (Park Trampolin).

Pierwsza grupa wraz z opiekunami (p. P. Janas, p. K. Otuszewską-Szczurek, p. L. Kamińską, p. M. Zielińską, p. B. Wawrzyniak i ks. B. Gallasem) udała się do Tkalni Zagadek. Jest to nowy, ciekawy i nieszablonowy sposób na spędzanie czasu z rówieśnikami. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy i umieszczeni w specjalnie zaprojektowanych pokojach. Wybierali spośród czterech pokoi („Zbrodnia”, Dziennikarski”, „Eksperyment” oraz „Kryjówka mafii”). Ich zadaniem było szukanie wskazówek, wykorzystywanie napotkanych przedmiotów i rozwiązywanie łamigłówek. Kluczem do sukcesu była współpraca, a jedynym celem – wydostać się z pokoju w ciągu 60 minut. Nie wszystkim to zadanie się udało, ale atmosfera jaka panowała, emocje temu towarzyszące oraz słodkie upominki sprawiły, iż wszyscy z uśmiechem na twarzy opuścili Tkalnię Zagadek. Ponieważ uczniowie podzieleni byli na dwanaście mniejszych grup, w czasie gdy jedni rozwiązywali zadania, inni spędzali czas w Starym Browarze. Druga grupa wraz z opiekunami (p. J. Leśną, p. E. Pilachowską, p. M. Kaźmierczak-Pućką oraz p. Pawłem Tomczykiem) udała się do Jump Areny. Trampoliny, ścieżki akrobatyczne, przyrządy gimnastyczne, baseny z gąbkami – te i inne atrakcje mieli do dyspozycji nasi gimnazjaliści. Niektórzy uczniowie wykazali się umiejętnością wykonywania różnego typu salt i przewrotów, inni woleli spokojne skoki. Miłośnikami akrobacji okazali się także niektórzy opiekunowie. Park trampolin to wspaniały przykład miejsca, gdzie uczniowie zarówno aktywnie spędzili czas wolny, jak i rozwijali swoje sportowe zainteresowania. W drodze powrotnej nie mogło zabraknąć jednej z sieci najpopularniejszych restauracji, funkcjonujących przy polskich drogach. Obie grupy wróciły z wycieczki bardzo zadowolone.

Samorząd Uczniowski wraz z dyrekcją i opiekunami serdecznie dziękuje Radzie Rodziców za sfinansowani kosztów przejazdu do Poznania wszystkim uczestnikom wycieczki. Dziękujemy również opiekunom za pomoc w organizacji i opiekę. (SU)