O krok od finału…

27 marca czworo naszych gimnazjalistów wzięło udział w konkursie READ AND UNDERSTAND – LESEN UND VERSTEHEN – I like it zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Gnieźnie. Opiekunem naszej grupy była p. Jolanta Leśna – nauczycielka języka angielskiego. Nina Krupa oraz Aleksander Kujawski reprezentowali szkołę z języka angielskiego, a Agata Lasecka i Liwia Ciesielczyk z języka niemieckiego. Konkurs dotyczył umiejętności czytania ze zrozumieniem. Zadania wymagały ogromnego skupienia ze strony uczestników. Tematyka dotyczyła kuchni, żywności oraz planowania wakacji. Przed ogłoszeniem wyników mieliśmy okazję zwiedzić szkołę, porozmawiać z nauczycielami uczącymi w tej szkole oraz uczniami, wśród których była absolwentka naszego gimnazjum, Weronika Stachowiak. Pomimo zaciętej rywalizacji nie udało nam się zdobyć podium. Zabrakło naprawdę niewiele. Może w przyszłym roku uda się to naszym młodszym kolegom i koleżankom.