ÓSMA EDYCJA PROJEKTU „OŻYWIĆ POLA 2013/2014. ROK TRZNADLA”. Poznań – 10 lutego 2015 r.

Program „Ożywić Pola 2013/2014. Rok trznadla” był VIII już edycją akcji skierowanej do młodzieży szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Od maja 2013 r. do listopada 2014 r. uczestniczyło w niej 135 szkół z całej Polski ( w tym 6 szkół z Wielkopolski). Kłeckie gimnazjum wzięło udział w projekcie „Ożywić pola” po raz piąty. Gimnazjum od wielu lat współpracuje z Kołem Łowieckim Nr 61 „Sarna” z Kłecka oraz Urzędem Miejskim Gminy Kłecko.

Do „Łowca Polskiego” dotarło do połowy listopada ponad sto sprawozdań, spośród których komisja konkursowa wybrała 32 laureatów i dziesięć szkół – finalistów „Roku trznadla”. W grudniu 2014 r. – lutym 2015 r. przyszedł czas na finały regionalne. Dwa pierwsze odbyły się w rejonach: Rzeszów i Kraków. Po finale w Poznaniu przewidziano jeszcze spotkania we Wrocławiu, w Warszawie oraz Człuchowie.

W dniu 10 lutego 2015 r. odbył się finał regionalny dla Wielkopolski. Do siedziby PZŁ w Poznaniu zaproszono 3 szkoły, wszystkie z Powiatu Gnieźnieńskiego: SP Nr 5 z Gniezna; SP z Łagiewnik Kościelnych oraz Gimnazjum im. prof. Władysława Nehringa z Kłecka. Reprezentację naszej szkoły tworzyli uczniowie: Marcin Artymowicz, Jakub Borkowski, Kacper Dobrzycki, Maciej Jaskulski, Justyna Kasprzyk, Partycja Jóźwiak, Kasia Maciejewska, Julia Nowaczewska, Jakub Szyszko, Sandra Rogowicz, Monika Zbytniewska oraz Tomek Zbytniewski. Towarzyszyła im p. Beata Trocha, koło łowieckie reprezentował łowczy, p. Jan Siepak oraz myśliwy, p. Marian Siepak.

Zebranych gości przywitał Przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ w Poznaniu, p. Zbigniew Zieliński. Wyniki konkursu ogłosił koordynator ogólnopolski akcji, p. Mirosław Głogowski. Nagrody wręczał także prof. Lesław Łabudzki, Prezes Okręgowej Rady Łowieckiej PZŁ w Poznaniu.

Nasze gimnazjum zajęło I miejsce i zostało zwycięzcą konkursu wśród szkół ponadpodstawowych. Otrzymaliśmy czek na 4000 złotych, kalendarze i książki. Nagrody indywidualne otrzymali koordynatorzy akcji, p. Beata Trocha oraz myśliwy, p. Jan Siepak. Nagrody pieniężne dla najlepszych szkół ufundował – w imieniu Zarządu Głównego PZŁ – łowczy krajowy dr Lech Bloch.

Dodatkową atrakcją gali wręczenia nagród był koncert sygnałów i muzyki myśliwskiej w wykonaniu Kapeli Zamku Rydzyńskiego – od maja 1993 roku Reprezentacyjnego Zespołu Muzyki Myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego. Imprezę zakończył wspólny obiad. Gratulacje od Organizatorów, gości i innych finalistów oraz pamiątkowe zdjęcia były miłym zakończeniem wspólnie spędzonych w Poznaniu chwil.

Response code is 404