Pamiętamy! Pamięci Pana Czarka Bilarzewskiego.

V Memoriał im. Cezarego Bilarzewskiego rozegrany został w miniony poniedziałek. Rozgrywki w piłce siatkowej poświęcone zostały pamięci zmarłego przed sześcioma laty nauczyciela wychowania fizycznego w naszym Gimnazjum. Doskonale wiemy, że nie ma ludzi niezastąpionych, są jednak tacy, po odejściu których pozostaje wielka pustka. Tak właśnie stało się po śmierci Pana Czarka.

Ze względu na zmiany organizacyjne, zachodzące w oświacie, tegoroczny Memoriał był wewnętrzną sprawą naszego Gimnazjum. W zawodach udział wzięły 3 zespoły dziewcząt oraz 4 drużyny chłopców. Mecze rozgrywano w gościnnej sali gimnastycznej kłeckiej podstawówki. W kategorii chłopców bezkonkurencyjna okazała się drużyna Kłecko 3 (klasa sportowa 2b) przed Kłeckiem 2 (reprezentacja klas trzecich), Kłeckiem 4 (reprezentacja klas drugich) oraz Kłeckiem 1 (klasa sportowa 3b). Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”.

Z kolei w kategorii dziewcząt triumfowało Kłecko 3 (klasa sportowa 2b) przed Kłeckiem 2 (reprezentacja klas trzecich) oraz Kłeckiem 1 (klasa sportowa 3b). Rozgrywki dziewcząt dziewcząt odbywały się z kolei systemem pucharowym.

W turnieju udział wzięło prawie 70 młodych siatkarek i siatkarzy, a wynik memoriałowych zmagań był tak naprawdę sprawą drugorzędną, jako że chodziło przecież o pamięć. Tradycyjnie nie zawiodła rodzina Pana Czarka Bilarzewskiego. Rozgrywkom przyglądali się bowiem z trybun: Maria (żona), Jacek (syn) oraz Renata (mama) Bilarzewscy. Oni też wręczali uczestnikom zawodów nagrody.

Organizatorem V Memoriału im. Cezarego Bilarzewskiego był Uczniowski Klub Sportowy MITRA oraz Gimnazjum im. prof. Władysława Nehringa w Kłecku. Fundatorami nagród był natomiast Urząd Miejski Gminy Kłecko. Turniej był współfinansowany ze środków otrzymanych z budżetu Gminy Kłecko, w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. (red.)