Piszczałki znowu pokazały klasę. Przegląd Małych Form Teatralnych w Językach Obcych.

W środę, 18 marca, już po raz trzeci odbył się Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych w Językach Obcych. Gospodarzem Przeglądu, jak co roku, było I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie. Licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowało swoje przedstawienia siedem grup teatralnych z sześciu gimnazjów powiatu gnieźnieńskiego. Celem Przeglądu była popularyzacja języków obcych oraz zaprezentowanie talentów młodzieży szerszej publiczności. Nasze gimnazjum reprezentowane przez Szkolną Grupę Teatralną „Piszczałki” pod kierownictwem p. Pauliny Janas i p. Karoliny Otuszewskiej – Szczurek zaprezentowała się dwukrotnie. Kłeckie „Piszczałki” w składzie: Milena Andrzejewska, Justyna Kasprzyk, Kinga Stachowiak, Renata Stachowiak, Izabela Politowicz, Martyna Koronka, Mikołaj Grochowalski, Tomasz Zbytniewski, Weronika Szymarek, Iwona Stachowiak, Daria Ogórkiewicz, Michał Janiak oraz Małgorzata Kozioł, przedstawiły dwie baśnie Braci Grimm: „Rapunzel” (Roszpunka) i „Rumpelstilzchen” (Titelitury). Nasi młodzi aktorzy spisali się doskonale. Na sukces przedstawienia, oprócz wspaniałej gry aktorskiej, miały również wpływ profesjonalne kostiumy oraz perfekcyjna scenografia, które wzbudziły zachwyt i uznanie pozostałych grup występujących na Przeglądzie.

Response code is 400