Projekt „Nowa szansa”

Matematyka może być fajna?

Kręci Cię biologia lub fizyka?

A może te przedmioty śnią Ci się w nocnych koszmarach?

Ten projekt jest dla Ciebie!

Gmina Kłecko realizuje projekt „Nowa szansa”, którego celem jest podniesienie wiedzy uczniów i uczennic Szkoły Podstawowej w Kłecku i Gimnazjum w Kłecku w zakresie matematyki i nauk przyrodniczych. Chcemy, by matematyka, przyroda, biologia, fizyka i chemia pomagały uczniom odkrywać świat, a nie stanowiły źródło stresu lub nudy…

Realizacja projektu możliwa jest dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wartość projektu to 1.594.007,48 zł, z czego dofinansowanie ze środków UE to aż 1.514.307,10 zł.

Projekt będzie realizowany przez trzy lata: od 1 lipca 2017 do 30 czerwca 2020 r.

Zapraszamy Cię do udziału w projekcie!

Oferujemy:

Dla uczniów klas I-III SP

ZAJĘCIA SPECJALISTYCZNE w celu stymulowania rozwoju poznawczego i zmniejszaniu trudności w opanowaniu wiadomości i umiejętności szkolnych. Dla najmłodszych proponujemy zajęcia socjoterapeutyczne, psychoedukacyjne, logopedyczne, terapię sensoryczną i inne w zależności od zgłoszonych potrzeb.

Dla uczniów klas IV-VIII SP i gimnazjum

DODATKOWE ZAJĘCIA w celu nadrobienia zaległości, wyrównywania dysproporcji edukacyjnych oraz pomocy w przyswojeniu materiału programowego, w zależności od potrzeb, z matematyki, przyrody, fizyki, chemii lub biologii. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w nowoczesnych, doskonale wyposażonych pracowniach.

Zajęcia pozalekcyjne rozwijające uzdolnienia uczniów – KÓŁKA ZAINTERESOWAŃ. W szkole podstawowej uruchamiamy kółko matematyczne – „I Ty możesz zostać Pitagorasem” oraz kółko przyrodnicze – „I Ty możesz zostać Kopernikiem”. W gimnazjum rusza kółko matematyczne – „I Ty możesz zostać Euklidesem” oraz kółko przyrodnicze (biologiczno-chemiczno-fizyczno-geograficzne) – „I Ty możesz zostać Curie-Skłodowską”.

Dla uczniów najbardziej „zakręconych” na punkcie matematyki i nauk przyrodniczych mamy propozycję szczególną – PROJEKTY EDUKACYJNE. Dadzą one szansę na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy, rozwiązywanie konkretnych problemów, świetne wyjazdy edukacyjne, imprezy sportowe, doświadczenia i eksperymenty. W ciągu trzech lat zrealizujemy następujące projekty:

1. „OZE w szkole”

2. „Lewandowski też był matematykiem–sport i matematyka”

3. „Co ma fizyka do piłki nożnej? Przyroda wokół nas”

4. „Wszystko co nas otacza to matematyka”

5. „Przyroda nasz dom”

6. „Każdy młody strażak z nauką za pan brat”

W projektach uczestniczyć będą uczniowie z różnych grup wiekowych, z różną wiedzą i przygotowaniem, ale łączyć ich będzie jedno: pasja do matematyki i przyrody.

DORADZTWO EDUKACYJNO-ZAWODOWE, które pozwoli absolwentom, lepiej przygotować się do decyzji, co dalej z ich ścieżką edukacyjną.

Dla uczniów szczególnie uzdolnionych WSPARCIE STYPENDIALNE, objęcie uczniów opieką doradcy oraz opracowanie indywidualnych planów rozwoju, tak by jak najlepiej wykorzystać i rozwijać wszystkie talenty!

Zgłoś się!

Zajęcia po godzinach lekcyjnych!

Zapewniamy dojazd!

Więcej informacji: u wychowawców klas, nauczycieli matematyki, przyrody, biologii, fizyki, chemii i geografii oraz na stronach internetowych: www.kleckozszp.com, www.gimnazjumklecko.pl

lub w biurze projektu:

Urząd Miejski Gminy Kłecko, ul. Dworcowa 14, 62-270 Kłecko

Koordynator projektu: Justyna Frąckowiak, tel. 61 4270125 wew. 208, e-mail: frackowiak@klecko.pl

Asystent ds. biura projektu: Aleksandra Rataj, tel. 61 4270125 wew. 302, e-mail: a.rataj@klecko.pl

oraz stronie internetowej www.klecko.pl

UWAGA – RUSZA REKRUTACJA W RAMACH PROJEKTU „NOWA SZANSA”!

W dniach do 18 października 2017 r. prowadzona będzie rekrutacja uczniów na zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze oraz kółka zainteresowań.

Zapoznaj się z Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w projekcie „Nowa szansa”.

Złóż formularz zgłoszeniowy, który można pobrać w sekretariacie szkoły!

Więcej informacji u wychowawców i nauczycieli matematyki, przyrody, biologii, fizyki, chemii i geografii oraz Koordynatora Szkolnego – Dyrektora szkoły.

UCZEŃ – pliki do pobrania:

1. Harmonogram zajęć SP

2. Harmonogram zajęć GIM

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie „Nowa szansa” – Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze i Kółka zainteresowań