Przenikanie się wiedzy matematyczno – fizyczno – chemicznej

11 czerwca, jak co roku, w gościnnych murach MGOK-u odbyła się prezentacja wiedzy i umiejętności uczniów w ramach projektu o nazwie „Przenikanie wiedzy matematyczno – fizyczno – chemicznej”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas II i III Gimnazjum oraz uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej w Kłecku. Ci ostatni mieli przyjrzeć się pomysłom starszych koleżanek i kolegów, gdyż to oni właśnie już wkrótce przejmą tę ciekawą inicjatywę.

Tematy i forma prezentowania wiadomości były niezwykłe kreatywne i interesujące, od plakatów począwszy, poprzez przeprowadzane doświadczenia, a na prezentacjach multimedialnych skończywszy.

Jury miało niezwykle twardy orzech do zgryzienia, by wyłonić najlepszy projekt. Ostatecznie zwyciężył „Wyścig psów„, którego autorami byli Sebastian Niedzielski, Zofia Przybysz i Wiktoria Soloch. W kategorii „Plakat statystyczny” nagrodzono pracę Nicole Wojtczak i Wiktorii Wojtkowiak (II b) oraz Joanny Bodzieszyk i Klaudii Hadyńskiej (VII e).

Miejmy nadzieję , że w przyszłym roku szkolnym pomysły będą jeszcze bardziej interesujące, a wiedza z przedmiotów ścisłych zainspiruje uczniów do poszukiwania nowych form zaprezentowania jej rówieśnikom. (AN)