Przygotowujemy wystawę fotografii przyrodniczych Liwii Ciesielczyk.

Osoba, która zaczyna przygodę z fotografowaniem, musi się wykazać determinacją. Jeśli ktoś myśli, że świetne efekty pojawią się niemal natychmiast, może się bardzo rozczarować. Efekty przychodzą powoli, stopniowo i naprawdę widać ten postęp, ale dopiero na osi czasu. Dlatego radzimy się nie zniechęcać!

Świat w obiektywie aparatu fotograficznego zaczyna wyglądać inaczej, można pokazać jego piękno i różnorodność. Zrobiła to na swojej mini wystawie Liwia Ciesielczyk – uczennica klasy I naszego gimnazjum. Wystawę zorganizowaliśmy w holu szkoły, dopasowaliśmy wielkość zdjęć, ich ilość i wystrój. Pracom Liwii towarzyszyły zdjęcia przyrodnicze fotografów z Gminy Kłecko. Chcieliśmy podkreślić dzięki ekspozycji znaczenie przyrody rodzimych obszarów wiejskich, zaciekawić odbiorców biologią i ekologią wielu gatunków roślin oraz zwierząt, ukazać elementy rodzimego krajobrazu.

Nawiązaliśmy współpracę z p. Jackiem Molendą oraz Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kłecku. Dzięki uprzejmości pracowników Domu Kultury mogliśmy wzbogacić szkolną wystawę w fotografie profesjonalistów i amatorów zrzeszonych przy tej placówce. Nawiązując współpracę z bardziej doświadczonym fotografem w swojej okolicy uzyskaliśmy nieocenioną pomoc merytoryczną. Bardzo cenimy sobie taką współpracę, dzielenie się wiedzą z osobami bardziej doświadczonymi przynosi wymierne korzyści. Coraz więcej naszych uczniów pragnie się pochwalić na forum szkoły swoimi pracami.

Jeśli już połkniemy bakcyla fotografowania, warto zachować umiar i rozsądek w kompletowaniu sprzętu.

Podchodźmy z szacunkiem dla przyrody! Fotografując dziką przyrodę, powinniśmy pamiętać, że życie, rozwój i funkcjonowanie, czyli najszerzej pojęte dobro uwiecznianego obiektu i jego środowiska, są znacznie ważniejsze od wykonania zdjęć. Należy przestrzegać aktualnego prawa, które dotyczy fotografii przyrodniczej i ochrony przyrody.

Response code is 400