Przyroda w letniej scenerii Ośrodka Edukacji Przyrodniczo – Leśnej i Ekologicznej „Morzycówka” (opowiada Adrianna).

Wiedza, która płynie z najbliższego otoczenia i bezpośredniego kontaktu przyswaja się z łatwością. Turystyka i krajoznawstwo mogą odgrywać zasadniczą rolę w kształtowaniu i wychowaniu. Wychowanie ekologiczne niekoniecznie związane jest z odległymi podróżami, równie dobrze ochronę przyrody można propagować w muzeach regionalnych i przyrodniczych oraz szkółkach leśnych.

Ośrodek Edukacji Przyrodniczo – Leśnej i Ekologicznej utworzony został w 2004 roku. Ośrodek położony jest w pięknym otoczeniu lasów dębowo – bukowych wśród jezior w niewielkiej odległości od miasta Wałcza. Piękny drewniany pawilon dydaktyczno wystawienniczy oraz ścieżka przyrodniczo – leśna stoją otworem przed wszystkimi, którzy chcą poznawać i podziwiać ten malowniczy zakątek Pojezierza Wałeckiego.

Oferta edukacyjna Ośrodka skierowana jest głównie do dzieci i młodzieży, osób dorosłych oraz turystów przebywających na terenie powiatu i miasta Wałcza. Obiekty towarzyszące to ścieżka przyrodniczo – leśna i arboretum. Na ścieżce znajduje się 13 przystanków z tablicami tematycznymi. Podczas spaceru przez bukowy i dębowy las poznajemy gatunki drzew i krzewów, budowę lasu, charakterystykę zwierząt, pomnikowe dęby. Arboretum założone zostało w 2005 roku. Posadzono tu ponad 100 gatunków roślin i ich odmian. Wyróżniamy tu 12 zbiorowisk roślinnych: drzewa i krzewy higrofilne, rośliny bagienne, byliny światłolubne, byliny znoszące półcień, rośliny okrywowe, alpinarium, kolekcję jałowców, pnącza, azalie i rododendrony, łąkę, rośliny wodne oraz drzewa.

Response code is 404