Puchar ponownie trafił do Kłecka

Już po raz siedemnasty w siedzibie Urzędu Skarbowego w Gnieźnie odbył się Powiatowy Konkurs „Finanse a matematyka”, organizowany pod patronatem Ministerstwa Finansów w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Do zmagań przystąpiło 16 szkół z całego powiatu gnieźnieńskiego.

Gminę Kłecko reprezentowała drużyna naszego Gimnazjum, w składzie: Marcelina Jósiak (kl.3b), Zuzanna Beczek oraz Agata Lasecka (kl.3c), pod czujną opieką Pani Reginy Kuchty. Dziewczęta rozwiązywały zadania przygotowane przez pracowników Urzędu Skarbowego, wypełniając zeznanie podatkowe PIT 37 i PIT 0 na stanowiskach komputerowych, pobrane ze strony www.e-deklaracje.gov.pl na podstawie treści przedstawiających sytuację rodzinną i finansową hipotetycznego podatnika. W etapie finałowym wzięło udział 43 uczniów. Na rozwiązanie konkursowych zadań uczestnicy mieli 50 minut. Nasze Gimnazjum – jak co roku zresztą – zaprezentowało się po raz kolejny rewelacyjnie, w klasyfikacji drużynowej byliśmy najlepsi.

Konkurs jest świetnym przykładem współpracy środowiska oświatowego z przedstawicielami administracji skarbowej na terenie powiatu gnieźnieńskiego, popularyzującej podstawową wiedzę z zakresu zasad rozliczeń podatkowych. Z pewnością ma ona też duży wpływ na kształtowanie wśród młodych ludzi świadomości realiów życia społecznego i gospodarczego, związanych z wypełnianiem obowiązków wobec budżetu państwa. Ponadto konkurs ,,Finanse a matematyka” pozwala młodzieży na zdobycie wiedzy i umiejętności korzystania z elektronicznej formy rozliczania i składania zeznań podatkowych , które będą im bardzo pomocne w dorosłym życiu.

Uroczystość rozdania nagród i pucharów uświetniła obecność Pani Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, Agnieszki Szymankiewicz. Dziewczętom oraz Pani Reginie Kuchcie serdecznie gratulujemy i dziękujemy za duże zaangażowanie. Młodszym i jednocześnie ostatnim następcom już dziś życzymy powodzenia w przyszłorocznych zmaganiach, tak, aby i oni znaleźli się na podium. Warto jeszcze zauważyć, że uczestnicy, którzy zajęli miejsca od 1 do 6 otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody. Szkoła wzbogaciła się o kolejny Puchar Naczelnika Urzędu Skarbowego w Gnieźnie. (red.)