Rok Herberta w naszym Gimnazjum

30 maja w szkolnej bibliotece odbył się konkurs recytatorski. Celem konkursu było pokazanie jak ważna jest poezja w życiu człowieka oraz kształtowanie wrażliwości literacko- językowej. W konkursie wzięło udział 12 uczestników. Przesłuchania odbywały się w jednej, ale jakże silnej grupie, pod okiem profesjonalnej komisji, w skład której wchodzili: p. Natalia Maciuszek, p. Karolina Otuszewska – Szczurek oraz p. dyrektor Zbigniew Beling. Jak wiemy, rok 2018 jest poświęcony Zbigniewowi Herbertowi, dlatego też wszystkie zaprezentowane wiersze były jego autorstwa. Wiersze były barwne, ciekawe oraz zmuszające do refleksji. Po ich wysłuchaniu komisja musiała podjąć trudną decyzję, kto poradził sobie lepiej, a kto gorzej. Jak usłyszeliśmy rywalizacja była bardzo zacięta i tylko drobne niuanse decydowały o przyznanych miejscach. Wyniki:

1 miejsce (ex aequo) – Weronika Grzechowiak (kl. 3c) oraz Dagmara From (kl. 3a)
2 miejsce – Katarzyna Pietrzak (kl. 3a)
3 miejsce – Martyna Urban (kl. 3b)

Zwycięzcom gratulujemy serdecznie. Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursów recytatorskich.