Śladami Nehringa po raz 16. i ostatni…

XVI Rajd Śladami prof. Władysława Nehringa odbył się w Kłecku, w minioną sobotę. Udział w nim wzięło ok. 50 osób – uczniów, nauczycieli i przyjaciół naszego Gimnazjum – miłośników pieszych wędrówek. Organizatorzy przygotowali tylko jedną (pożegnalną) trasę, liczącą ok. 6 km, prowadzącą przez wszystkie kłeckie miejsca pamięci narodowej. Jej pokonanie, wraz z krótkim rysem historycznym oraz zapaleniem zniczy, zajęło uczestnikom rajdu 2 godziny.
Na mecie, tradycyjnie umiejscowionej w Gimnazjum im. prof. W. Nehringa, czekał ciepły posiłek, kawa i herbata oraz słodkości.
Tradycyjnie też, nie obyło się bez losowania nagród wśród młodych uczestników pieszej wędrówki.
W związku z procesem wygaszania gimnazjów był to już ostatni rajd organizowany przez nasze Gimnazjum.
Warto jeszcze wspomnieć o sponsorach tegorocznej imprezy, którym należą się szczególne podziękowania, a są nimi: Firma przewozowa „MILE” p. Michała Leśnego, Szkółka Piłkarska „Kolorowy Zawrót Głowy” oraz Szkółka Karate „Inochi”.