Spektakl prozdrowotny „Królestwo Paskudy – Kraina Zdrowia oraz Kraina Czystości” dla uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kłecku.

Zdrowie to najważniejsza rzecz w życiu. Niestety nie jest to aż tak oczywiste, gdy się ma kilka – kilkanaście lat. W ramach projektu „Żyj zdrowo” gimnazjaliści podejmowali od grudnia działania służące promocji aktywności fizycznej oraz prawidłowego sposobu odżywiania. Klasa II c przygotowała pod kierunkiem p. Doroty Stręk spektakl prozdrowotny „Królestwo Paskudy – Kraina Zdrowia oraz Kraina Czystości”.

Na zaproszenie uczniów klasy III oraz p. Małgorzaty Lech, zaprezentowaliśmy go 1 marca w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kłecku. Gimnazjaliści w sposób humorystyczny przypomnieli, jak należy postępować, by być zdrowym. Widzowie odróżniali zdrowe produkty od niezdrowych oraz wymieniali skutki spożywania niezdrowej żywności. Zapoznali się z nową piramidą żywienia. W Krainie Czystości odróżniali przybory do utrzymania czystości od pozostałych. Inscenizacja wg opowiadania Agaty Przybylak pt. „Kraina Paskudy” przybliżała temat zdrowego odżywiania i uczyła selekcjonować niezdrowe produkty. W tej części wystąpili: narrator – Jakub Pluta; Paskuda – Zosia Przybysz; Agatka – Agata Lasecka oraz Michaś – Marcin Twardowski. Na temat inscenizacji rozmawiała z dziećmi Żaneta Wojciechowska. Gimnazjaliści zaprezentowali też widowni tekst Małgorzaty Strzałkowskiej „Piramida żywieniowa”.

Z Krainy Zdrowia młodzi artyści przeszli do Krainy Czystości. W inscenizacji wiersza Marii Kownackiej „O kosmatej rękawicy, mydle i Grzesiu straszydle” wystąpili: narrator – Jakub Pluta, Grześ – Michał Lasecki, Brudki 1– 3: Angelika Stróżyńska, Sara Zieleniewicz i Sebastian Niedzielski, Ciotka Klotka/kosmata rękawica – Luiza Minior, mydło – Weronika Grzechowiak, szczotka – Wiktoria Strzębała, woda – Iza Michalak. Po spektaklu poczęstowaliśmy widownię jabłkami i marchewkami. Wspólny taniec, podziękowania dzieci, rozdanie Im przygotowanych piramid – kolorowanek i krzyżówek oraz pamiątkowe zdjęcia zakończyły nasze promujące zdrowie spotkanie. Dziękujemy Dyrekcji ZSP w Kłecku za sympatyczne przyjęcie, a Uczniom klasy III i Ich Wychowawczyni za wspólną zabawę.