Spotkanie z koordynatorem ogólnopolskim, p. Mirosławem Głogowskim. Sympozjum ekologiczne projektu „Ożywić Pola. Rok sarny”. Kłecko – 19 listopada 2010 r.

W dniu 11 listopada imprezę w sali 304 rozpoczęła Kinga Stefańska – zaśpiewała piosenkę „Magiczne ognie”. Prowadząca, Ola Jabczyńska przywitała wszystkich na naszym spotkaniu ekologicznym: koordynatora ogólnopolskiego projektu Ożywić Pola – p. Mirosława Głogowskiego, przedstawiciela Koła Łowieckiego Nr 61 Sarna z Kłecka, p. Waldemara Kujawskiego oraz Dyrekcję: p. Zbigniewa Belinga i młodzież.

Umożliwiono nam organizację tego kameralnego spotkania w gronie uczniów zaangażowanych szczególnie w realizację projektu „Ożywić pola 2010/2011. Rok sarny”. Było to podsumowanie naszych dotychczasowych działań w okresie lato – jesień 2010 r. Dzięki p. Agnieszce Krystman – Ksel część muzyczna naszego spotkania była bardzo urozmaicona.

Program naszego spotkania obejmował: część artystyczną – wiersze i piosenki oraz konkurs wiedzy o sarnie. Konkurs składał się z trzech części. Jury podsumowało liczby punktów zdobytych przez drużyny. W czasie wypisywania dyplomów uczennice zaprezentowały: Martyna Skotarczak piosenkę „Przemoknięte serca miast”; Kinga Jaskulska, Klaudia Mikołajczak – wiersze; chór piosenkę „Po Beskidzie błądzi jesień”; Marta Wiśniewska, Asia Pasternak – wiersze. Czekając na ogłoszenie wyników naszego mini konkursu obejrzeliśmy jedną z prezentacji dostarczonych na konkurs multimedialny.

Przyszedł czas na podsumowanie wyników naszego konkursu. Wiedza naszych uczestników na temat sarny była niesamowita. Poprosiliśmy p. Mirosława Głogowskiego o przedstawienie wyników. W gabinecie dyrektora, p. Zbigniewa Belinga spotkali się: p. Mirosław Głogowski – koordynator projektu „Ożywić Pola”, ks. proboszcz Mirosław Kędzierski – parafia w Kłecku oraz p. Waldemar Kujawski – myśliwy Koła Łowieckiego Nr 61 „Sarna” z Kłecka. Asia Pasternak przedstawiła następnie prezentację multimedialną JESIEŃ. Imprezę zakończyły piosenkami: Martyna Lepiesza „Remedium” oraz Kinga Stefańska: piosenka „Czas nas uczy pogody”. Podziękowaliśmy wszystkim za wspólne spotkanie, zaprezentowaliśmy naszym gościom całokształt naszych działań ekologicznych. W tym dniu koordynator „Ożywić pola” uczestniczył w lekcji matematyki u p. Doroty Leman oraz lekcji języka niemieckiego, u p. Beaty Szuszkiewicz.

Wspólny wyjazd do Gniezna na Forum Ekologiczne był ciekawym dopełnieniem tego dnia. Spotkaliśmy się w Gnieźnie, na Młodzieżowym Forum Ekologicznym „Mieszkańcy pól i lasów” z młodzieżą szkół powiatu gnieźnieńskiego. Pani prezes Polskiego Klubu Ekologicznego – Koło w Gnieźnie podziękowała zaproszonym gościom za przybycie, życząc wytrwałości energii i uśmiechu zachęcała do zdobywania wiedzy nie tylko z zakresu gospodarki leśnej, ale szeroko rozumianej ochrony środowiska. Prelekcje wygłosili: p Mirosław Głogowski oraz przedstawiciel Zarządu Okręgowego PZŁ, p. Michał Kolasiński. Podsumowano też konkursy Polskiego Klubu Ekologicznego: multimedialny oraz fotograficzny „Las w obiektywie”. Pan Mirosław Głogowski był też gościem myśliwych z Koła „Sarna”, po południu zwiedził Gniezno i wrócił do Warszawy.

Response code is 404