Święta, święta, święta…

Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie rodzinnym. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły to również jedna wielka rodzina. Dlatego co roku spotykamy się tuż przed świętami, by wspólnie kolędować. Nie inaczej było i tegoż roku.

22 grudnia w naszej szkole panowało wielkie poruszenie. Od rana wyczuwało się świąteczną atmosferę, którą nasilał wystrój sal lekcyjnych i dekoracje z żywymi, pachnącymi lasem choinkami. W sali gimnastycznej, gdzie odbywało się spotkanie całej społeczności szkolnej, stała tradycyjna, piękna, żywa szopka, pachnąca prawdziwym sianem, którą tworzyli gimnazjaliści. Była święta rodzina, pastuszkowie, anioły, owieczki i trzej królowie.
O godzinie 9:00 przedstawiciele samorządu uczniowskiego złożyli świąteczne życzenia wszystkim przybyłym, a następnie zaczęliśmy wspólne kolędowanie. Każda klasa, wraz z wychowawcą, przygotowała jedną kolędę. Słuchaliśmy między innymi: „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Lulajże Jezuniu” czy „Hej w dzień Narodzenia”. Tym miłym akcentem cała wielka szkolna rodzina została wprowadzona w niepowtarzalny nastrój świat Bożego Narodzenia. Na zakończenie Święty Mikołaj wręczył wszystkim grzecznym słodkie upominki. Następnie uczniowie pod opieką wychowawców udali się do swoich sal, gdzie odbyły się spotkania opłatkowe. Po wspólnie spędzonych radosnych chwilach rozeszliśmy się w doskonałych nastrojach, udając się na przerwę świąteczną. (SU)