Szczęście jest kobietą

8 marca w naszym Gimnazjum rozpoczął się rozbrzmiewającymi przez radiowęzeł piosenkami dedykowanymi dziewczynom. Uczennice, które miały we włosach kokardki, były zwolnione z odpytywania na zajęciach. Na czwartej lekcji udaliśmy się do Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury. Pan Dyrektor w imieniu panów i chłopców złożył życzenia. Jako pierwsza, pomimo niedyspozycji głosowej, wystąpiła Justyna Kasprzyk. Wywołała niesamowity nastrój piosenką Korteza pt. „Od dawna już wiem”, podczas której zgasły światła i widoczne były tylko latarki telefonów. Sebastian Kordela z Arkiem Mroczkowskim powitali wszystkich i zadali pytanie: Kim jest kobieta? Odpowiedzi szukali w twórczości Pierre’a de Brantome’a, Friedricha Nietzschego i Józefa Ignacego Kraszewskiego. Po czym zaprezentowały się grupy taneczne z klas drugich i trzecich. Prowadzący przytoczyli sentencje i tytuły piosenek, oczywiście z kobietą w roli głównej. Punktem kulminacyjnym był solowy występ Piotra Lieberta z klasy 2a do utworu „September”. Jego niesamowite poczucie rytmu porwało wszystkich z miejsc i skłoniło do rytmicznego podrygiwania. W pewnym momencie Piotrek zeskoczył ze sceny i ruszył w stronę widowni. Gdy zrobił niemałe zamieszanie, tanecznym krokiem zniknął za kulisami. Taniec zrobił taką furorę, że wykonawca musiał bisować aż dwa razy! Koordynatorkami uroczystości były panie Dorota Stręk i Agnieszka Krystman-Ksel. Tegoroczne Święto Kobiet było bardzo udane. (Nina Krupa, kl. 2a )