Szkolne Walentynki

Walentynki to coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Do Polski Walentynki trafiły w latach 90 – tych XX wieku z kultury francuskiej i krajów anglosaskich. Przyjęły się u nas dość łatwo i szybko zyskały popularność. Nie mogliśmy zapomnieć o 14 lutego w naszym gimnazjum. W tym dniu każdy mógł ofiarować cząstkę siebie swoim Przyjaciołom.

Już przed feriami zaczęła działać nasza „poczta walentynkowa”. Współczesnym zwyczajem Dnia Zakochanych jest przecież wysyłanie listów z miłosnymi wyznaniami do ukochanej osoby. Nasi listonosze, czyli członkowie SU, skrzętnie zbierali ozdobne kartki i listy z dedykacjami. Adresaci otrzymali je właśnie 14 lutego. Życzenia, najczęściej w kształcie serca, często opatrzone sympatycznymi wierszykami, były miłą niespodzianką dla obdarowanych. Gimnazjalistki otrzymywały piękne, żywe kwiaty, serduszka, słodycze, miśki (począwszy od małych, a kończąc na olbrzymich pluszakach). Chłopcy nie byli gorsi, również ich można było zobaczyć rozmarzonych z maskotkami, życzeniami i serduszkami. Tego dnia na każdym kroku w szkole dominował kolor czerwony i różowy, zarówno w wystroju, jak i w ubiorze uczniów.

Szkolne Koło PCK namawiało gimnazjalistów w ramach akcji „Żyj zdrowo”, by z okazji Walentynek zbadali swoje ciśnienie. W tym dniu mogło być ono dużo wyższe, niż zwykle. Wyjątkowo to akceptowaliśmy! W akcji pomogła pielęgniarka, p. Anna Nowicka. Nasze Witaminki w czasie happeningu częstowały młodzież zdrowymi produktami. Przypominały, że witaminy wpływają na rozwój oraz stan zdrowia i muszą być dostarczone organizmowi z codzienną dietą! Zadania sportowe wywołały uśmiech i pokazały, że lekiem na wiele dolegliwości (także na „zranione serca”) może być wysiłek fizyczny. Samorząd Uczniowski i PCK zaproponowały też licytację serc uszytych przez niezawodne Mamy naszych uczennic z klas pierwszych: Angeliki i Kasi. Serducha naszych gimnazjalistów były jak zwykle gorące i otwarte na innych. Można było sobie też podnieść cukier pysznymi ciachami, oczywiście upieczonymi z miłością przez młodzież. Dziękujemy za duże zainteresowanie licytacją i słodkim stoiskiem SU.

Walentynki każdy może świętować na sposób, jaki mu akurat pasuje. My postawiliśmy na uśmiech i zabawę. Tegoroczny Dzień Świętego Walentego pozostanie z pewnością na długo we wspomnieniach gimnazjalistów. Niech Wasze serca będą dalej otwarte na drugiego człowieka. (SU, Koło PCK)