Teatralno – ekologiczna niedziela w ramach cyklu Zielono mi. Gimnazjaliści na spektaklu „Mężczyzna idealny”.

22 stycznia 2017 r. grupa gimnazjalistów z Kłecka uczestniczyła w spotkaniu z zakresu ochrony środowiska cyklu „Zielono mi”. Wyjazd został  sfinansowany przez Urząd Miejski Gminy Kłecko oraz Dyrekcję Gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowało 26 uczniów z klas I – II oraz opiekunki: p. Beata Trocha, p. Beata Szuszkiewicz i p. Dorota Stręk. Gimnazjalistom towarzyszyła 4 – osobowa reprezentacja Rady Rodziców kłeckiego gimnazjum. W Centrum Kongresowo – Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu zaplanowano od godziny 13.00 program składający się z części edukacyjnej i artystycznej – komedii terapeutycznej „Mężczyzna idealny”. Nie mogło nas tam zabraknąć!

Obejrzeliśmy spektakl teatralny w gwiazdorskiej obsadzie: Ewa Lorska, Maciej Damięcki, Michał Milowicz i Piotr Pręgowski. „Mężczyzna idealny” to komedia romantyczna i terapeutyczna. Fabuła spektaklu jest bardzo intrygująca. Sławny showman telewizyjny, gwiazdor estrady, przeżywa kryzys osobowości i zgłasza się na kurację do kliniki leczenia męskich nerwic. Nie podejrzewa, że to klinika, zupełnie niepodobna do innych. Kieruje nią ekscentryczny profesor psychiatrii. Jego najbliższa współpracowniczka natomiast, doktor psychiatrii i biogenetyki, umysł wybitny i szalony, jest owładnięta ideą „wyprodukowania” mężczyzny idealnego. Pracuje nad tym w ukryciu i już udało się jej „wyhodować” pierwszy egzemplarz, niestety, z wieloma ukrytymi i jawnymi wadami. Zamierza go zatem udoskonalić. Zaczyna się walka, intrygi, komiczne zwroty akcji i zamiany ról. Jest romans, spisek, seans terapeutyczny i terapia śmiechem. Fabuła wciąga, prawda? Zapewniamy, że „Mężczyzna idealny” to świetny relaks i odskocznia od dnia codziennego! Zabawna sztuka, w śmieszny sposób oddająca współczesną rzeczywistość. Ponad dwie godziny śmiechu! Spektakl skończył się gromką owacją, Aktorzy przyjęli od naszych uczniów kwiaty, które wieźliśmy specjalnie z Kłecka. Jeśli lubicie dobrą zabawę, to żałujcie, że nie było Was razem z nami!

Koncert poprzedzony był seminarium z zakresu ochrony środowiska. Doktor Kamil Szpotkowski z Fundacji „Biblioteka Ekologiczna w Poznaniu” oraz prowadzący , Andrzej Frajndt, przybliżyli zebranym problematykę ochrony wód Wielkopolski. Po późnym obiedzie, około 18.30 wróciliśmy do Kłecka. Bardzo dziękujemy Panu Burmistrzowi Adamowi Serwatce za mile spędzone niedzielne popołudnie i wieczór. (Beata Trocha)