TRZECIA EDYCJA PROJEKTU „OŻYWIĆ POLA 2007. ROK BOBRA”. Warszawa – 12 czerwca 2007 r.

Finał trzeciej edycji konkursu „Ożywić pola 2007-2008. Rok bobra” odbył się 12 czerwca 2007 roku w Warszawie, w sali konferencyjnej Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego. Przypominał rozdanie hollywoodzkich Oscarów. Poza członkami jury nikt do końca nie znał nazwy zwycięskiej szkoły. Po raz pierwszy nagrody rzeczowe dostali także myśliwi.

Kłeckie gimnazjum reprezentowali: myśliwy – p. Andrzej Ogórkiewicz, uczennice – Barbara Byczyńska i Kinga Borkowicz oraz koordynator szkolny – p. Beata Trocha. Przed przyjazdem do Warszawy przedstawiciele wszystkich szkół i kół łowieckich wiedzieli jedynie, że znaleźli się wśród 23 laureatów. Nazwę zwycięzcy poznaliśmy dopiero podczas wręczania nagród.

Akcja „Ożywić pola” wymyślona w Redakcji Łowca Polskiego wkroczyła w etap podsumowań w maju. Zdaniem Organizatorów znacznie więcej szkół zasługiwało na znalezienie się w gronie laureatów niż przewidywał to regulamin konkursu. Trójka zwycięskich szkół otrzymała nagrody finansowe i pamiątkowe puchary. Każda z placówek, które znalazły się ostatecznie na tzw. pudle, zasługiwała zdaniem Organizatorów na pierwszą nagrodę. O kolejności decydowały nieznaczne szczegóły sprawozdań. Przed ubiegłorocznym zwycięzcą, szkołą z Husowa – znalazła się tym razem placówka ze Staszowa. Z okręgu wrocławskiego klasą błysnęła po raz kolejny szkoła z Pogalewa Wielkiego, zdobywca III miejsca.

Blisko setka zaproszonych uczniów, nauczycieli i myśliwych wysłuchała w czasie finału dwóch prezentacji: prof. Ryszarda Dzięciołowskiego na temat ochrony bobra oraz p. Piotra Jenocha z Ministerstwa Środowiska o prawnych aspektach i znaczeniu zakładania remiz.

Zgodnie z zapowiedzią Redakcja „Łowca Polskiego” wyróżniła najbardziej aktywnych myśliwych, koordynatorów programu z ramienia kół łowieckich. Najaktywniejsi koordynatorzy akcji z ramienia kół otrzymali komplety odzieży myśliwskiej. Wśród nagrodzonych znalazł się Jan Siepak z Kłecka. Z okręgu Poznań, który reprezentowaliśmy, startowało 13 szkół. Ogółem sprawozdania przysłało 130 placówek. Uczestnicy zauważyli Koło Łowieckie Nr 61 „Sarna” z Kłecka. Jako nowicjusze zajęliśmy VII miejsce, a naszą szkołę umieszczono przez pomyłkę w Kielcach. W następnych edycjach Organizatorzy pamiętali już, że reprezentujemy Wielkopolskę i Kłecko. Na zakończenie przedstawiciele „Łowca Polskiego” ogłosili, że w roku szkolnym 2008/2009 realizować będziemy czwartą edycję konkursu, tym razem pod hasłem „Rok cietrzewia”.

Response code is 404