Tworzenie remiz śródpolnych w roku 2006 REMIZA 1. – Bielawy (teren przylegający do wysypiska śmieci).

REMIZA 1.

Bielawy – teren przylegający do wysypiska śmieci

5/6 maja 2006 r.

W dniu 5 oraz 6 maja 2006 r. uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji zalesiania terenów Gminy Kłecko.

5 maja 2006 r. uczniowie klas I – III pod nadzorem prezesa Koła Łowieckiego Nr 61 „Sarna” z Kłecka –p. Tadeusza Frąckowiaka oraz p. Krzysztofa Gronikowskiego posadzili ponad 800 sadzonek na terenie przylegającym do wysypiska śmieci w Bielawach. Był to teren przylegający do drogi dojazdowej.

Czas pracy wyniósł 8 godzin, a powierzchnia nasadzeń ok. 1,5 hektara. Pracowały 44 osoby.

Uczniowie bardzo sprawnie poradzili sobie z zasadzeniem drzewek na silnie zadarnionym terenie okalającym tereny wysypiska śmieci. Dopisała pogoda, było ciepło i słonecznie. Wszyscy pracowali bardzo sprawnie, pamiętając o wskazówkach udzielonych przez leśników ( głębokość sadzenia, ułożenie korzeni, gęstość sadzenia itp.).

W ramach akcji zalesiania uczniowie sadzili między innymi: sosnę pospolitą, jarząb szwedzki, olszę szarą, brzozę, berberys, pigwowiec japoński oraz ałyczę. Kiedy zmęczenie dało się we znaki uczniowie z apetytem zjedli drugie śniadanie przygotowane przez koło łowieckie.

6 maja 2006 r. uczniowie klas I – II pod nadzorem prezesa Koła Łowieckiego Nr 61 „Sarna” z Kłecka oraz p. Krzysztofa Gronikowskiego posadzili 800 sadzonek na terenie przylegającym do wysypiska śmieci w Bielawach.

Czas pracy wyniósł 7 godzin, a powierzchnia nasadzeń ok. 1,5 hektara. Pracowało 29 osób.

Response code is 404