Warte zwiedzenia! Słowiński Park Narodowy – prezentacja multimedialna.

Wyjazd nad polskie morze wcale nie musi być nieatrakcyjny, gdy słońce się schowa, a temperatura spadnie poniżej 30 st. C. Bogactwo polskiego wybrzeża to nie tylko piękne, szerokie, piaszczyste plaże. Przekonała się o tym w czasie wycieczki do Słowińskiego Parku Narodowego nasza absolwentka – Weronika Nitka.

Słowiński Park Narodowy jest trzecim, co do wielkości parkiem w Polsce. To zdecydowanie największa atrakcja okolic Łeby – warta polecenia!

W zakamarkach Słowińskiego Parku Narodowego kryje się niezwykłe oblicze polskiej przyrody. Urokiem tego miejsca jest nie tylko bogata fauna i flora, ale przede wszystkim mozaikowatość terenu i specyficzny klimat. W Parku roztacza się widok dzikiej przyrody, przymorskich jezior, otaczających je lasów, bagien, torfowisk oraz łąk. W pasie nadmorskim zaobserwować można piękno piaszczystego ekosystemu oraz różnorodność form powstałych na skutek eolicznej działalności. Jest to pas mierzei słynny w Europie z unikatowych wydm ruchomych. O wyjątkowości tego miejsca świadczy włączenie przez UNESCO Słowińskiego Parku Narodowego do Światowego Rezerwatu Biosfery, obecność na liście terenów chronionych konwencją RAMSAR „O obszarach wodno – błotnych mających międzynarodowe znaczenie, zwłaszcza dla środowiska ptaków wodnych” oraz funkcjonowanie w systemie Europejskiej Sieci Natura 2000, w ramach której odbywa się utrzymanie różnorodności biologicznej oraz zrównoważone wykorzystanie jej elementów.

Response code is 404