Współpraca z Polskim Klubem Ekologicznym – Kołem z Gnieźnie. Eko Walentynki.

Ponad 100 miejscowości w Polsce wzięło udział w tegorocznych Eko Walentynkach. W Dzień Zakochanych – 14 lutego rozdawano lizaki w kształcie serca za przynoszone zużyte baterie. Tak jak w poprzednich edycjach akcji jej partnerami były Remondis Electrorecycling i Europejska Platforma Recyklingu. Pomysłodawcą akcji jest ekolog Dominik Dobrowolski, a jej lokalnym koordynatorem na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego został Polski Klub Ekologiczny Koło w Gnieźnie i Stowarzyszenie „Siedlisko” z Lubochni.

Nasza szkoła także zaznaczyła swój udział w tej gnieźnieńskiej imprezie. W akcji zebrano w ciągu dwóch dni ok. 240 kg baterii, które zajęły objętość 11 kartonów. W szkołach Powiatu prowadzono akcje zachęcające do przynoszenia baterii, wyemitowano audycję radiową oraz przeprowadzono konkursy związane z selektywną zbiórką odpadów.

14 lutego w sobotę rozdawano lizaki i jabłka w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie. Stoisko Polskiego Klubu Ekologicznego, jak przystało na Walentynki, udekorowane było balonami w kształcie serca. Korzystając ze słonecznej pogody przychodziły całe rodziny, matki z dziećmi lub rodzeństwa. Frekwencja dopisała.

Response code is 400