Z wizytą w stadninie koni

14 czerwca br. uczniowie kl. I c, wraz z opiekunami, p. E. Pilachowską (wychowawca) i p. J. Leśną (nauczyciel j. angielskiego),odwiedzili gospodarstwo rodziców swojego kolegi z klasy, Kacpra Grześkowiaka. Państwo Grześkowiakowie prowadzą hodowlę i pensjonat dla koni. Niesamowitą atrakcją dla uczniów była możliwość przejażdżki na koniu o imieniu Malutka, który jest własnością Kacpra. Najwięcej sympatii zdobył jednak kucyk Tornado o pięknej grzywie zaplecionej w warkoczyki. Chłopcy, korzystając z dużej przestrzeni, grali w piłkę nożną. Z kolei dziewczyny zaprezentowały rodzicom Kacpra układ taneczny, który tańczyły podczas Dnia Dziecka w Gimnazjum.
Miłą niespodzianką były też lody od rodziców Kacpra. Na koniec odbyło się wspólne biesiadowanie przy kiełbaskach z grilla, ciastkach i napojach. Atmosfera była niezwykle przyjemna i serdeczna. Ostatnim etapem tego pełnego wrażeń dnia był wyjazd do kina „Helios” w Gnieźnie, na projekcję kolejnej części filmu „Piraci z Karaibów”.
Po seansie zrelaksowana młodzież wróciła do szkoły na odwozy do rodzinnych domów. (Elżbieta Pilachowska)